Toksyczna polisolokata

Czym jest polisolokata?

Polisolokata to nic innego jak umowa indywidualnego bądź grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, gdzie klient był zobowiązany do okresowych wpłat fundusze inwestycyjne, które miały wypracowywać zysk.

Opłata likwidacyjna, czyli konsekwencje zerwania polisy

Jeżeli klient przedterminowo rozwiązał polisolokate i chciał wypłacić oszczędności z rachunku, to niestety, ale tracił większość utraconych środków. Działo się tak, ze względu na częste pobieranie przez towarzystwa ubezpieczeniowe różnych opłat dodatkowych w związku z rozwiązaniem umowy – w tym opłat likwidacyjnych, nazywanych również wskaźnikiem wykupu. Opłata likwidacyjna wynosiła często od kilkudziesięciu do nawet 100% zainwestowanego kapitału.

Najważniejsze, by pamiętać, że takie działania jest bezprawne i można odzyskać nawet 100% utraconych środków. Najważniejsze, aby nie odwlekać sprawy, ponieważ termin na odzyskanie opłaty likwidacyjnej wynosi 10 lat. Niestety mało osób jest świadomych, że istnieje taka możliwość, dlatego staramy się uświadomić osobom, które zawarły toksyczną polisę, że nie wszystko stracone i jest duża szansa na odzyskanie utraconych pieniędzy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s