Wiosna – na co uważać na drodze?

autumn-2010575_640

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, co za tym idzie zmiany w pogodzie, które mają wpływ na warunki na drodze. O czym warto pamiętać w tym okresie aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie jazdy? 

Po pierwsze zmiana opon

Ich wymiana jest bardzo istotna ponieważ opony przeznaczone do jazdy zimą posiadają zupełnie inne właściwości od tych, które są używane w lecie. Dodatkowo opony zimowe eksploatowane w wyższych temperaturach znacznie szybciej się zużywają, a jest to przecież dla nas bardzo ważne.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na wiosnę powinno się przeprowadzić dokładny przegląd klimatyzacji oraz wymienić filtr kabinowy jeśli jest taka potrzeba. Klimatyzację warto również poddać odgrzybianiu, aby uniknąć wydobywającego się z niej nieprzyjemnego zapachu w związku z podwyższeniem się temperatury.

Inni uczestnicy ruchu drogowego

Wiosną na ulicach pojawia się więcej pieszych, a także jednośladów. Warto pamiętać, że kierujący jednośladami są także pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Tak więc, bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie lusterek, dzięki którym można mieć pewność np. przy skręcaniu, że nikogo za nami nie ma. Jest to bardzo istotne dla bezpieczeństwa na drodze naszego i innych.

Źródło: dana-express.pl

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s