Bezpieczna droga do szkoły. Policja apeluje!

pedestrian-crossing-909963_640

Rozpoczął się rok szkolny. To czas wzmożonego ruchu, przede wszystkim w okolicach szkół. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność, a do rodziców, aby od najmłodszych lat wpajali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

Poza policjantami i nauczycielami, to rodzicie i opiekunowie odpowiadają za swoje pociechy. I to rodzice powinni systematycznie rozmawiać z dziećmi na temat zasad poruszania się po drodze, a przede wszystkim dawać dobry przykład swoim zachowaniem.  Ma to zasadniczy wpływ na kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań dzieci, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jak co roku Policja prowadzi akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci pilnują bezpieczeństwa uczniów w okolicach szkół, zachęcają w do noszenia elementów odblaskowych oraz przypominają rodzicom o obowiązku przewożenia dzieci  w specjalnych fotelikach. W ramach działań profilaktycznych spotykają się z uczniami by przekazać im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły.

Źródło: motofakty.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s