Podwójne OC – czy jest możliwe?

tax-468440_640

Czy można mieć jednocześnie dwie polisy OC? Można i za obydwie trzeba opłacać składkę. To bardzo częste niedopatrzenie. Warto wiedzieć jak wybrnąć z takiej sytuacji.

Najczęściej dochodzi do tego, gdy kupujemy używany samochód i wykupujemy do niego nową polisę. Zapominamy lub nie wiemy, że wraz z zakupem pojazdu przechodzi na nas polisa zawarta przez poprzedniego właściciela. Wykupujemy nową polisę ponieważ wiemy, że za jej brak grozi kara. W tym momencie stajemy się właścicielem dwóch polis. To, że mamy dwie polisy, nie oznacza, że otrzymamy podwójne odszkodowanie. Taka sytuacja wiąże się jedynie z dodatkowymi kosztami. Dlatego powinniśmy jak najszybciej wypowiedzieć polisę, którą zawarł poprzedni właściciel, ponieważ będziemy zobowiązani do opłacania jej przez cały okres, na jaki została zawarta przez poprzedniego właściciela.

To samo tyczy się sytuacji, gdy wykupimy nową polisę pod koniec obowiązywania starej. Gdy jesteśmy niezadowoleni z dotychczasowego ubezpieczyciela i chcemy go zmienić, musimy najpierw wypowiedzieć tę zawartą ze starą firmą. Najlepiej na dzień przed końcem okresu, na jaki została zawarta. Jeżeli przegapimy ten termin, stara umowa przedłuży się automatycznie i będziemy musieli płacić podwójną składkę.

Źródło: mfind.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s