Składki OC droższe o prawie 40 procent

1

Polscy kierowcy zapłacili prawie 40 procent więcej ubezpieczycielom- taki wzrost relacji rok do roku jest skutkiem podwyżek,  które firmy ubezpieczeniowe tłumaczą koniecznością poprawy rentowności segmentu ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej w naszym kraju.

Jak czytamy w opublikowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń raporcie z wynikami rynku ubezpieczeniowego  dokładnie 11,653 mld wpłynęło na rachunki ubezpieczycieli działających w Polsce z tytułu OC za rok 2016. Rok wcześniej gdy temat podwyżek składek nie rozpalał jeszcze opinii publicznej wpływy wyniosły niecałe  8,4 mld zł.

Należy podkreślić, że wzrost składki zobowiązuje ubezpieczycieli do zawiązywania wyższych rezerw, dlatego pełne efekty podwyżek będą widoczne w rachunkach ubezpieczycieli dopiero po kilku, a czasem kilkunastu miesiącach od ich wprowadzenia. Co ważne na dziś rynek OC pozostaje nadal nierentowny, ze stratą sięgającą 1 mld zł. W efekcie pomimo podniesienia kosztów firmy ubezpieczeniowe mogą nadal zaniżać kwoty odszkodowań dla kierowców w celu minimalizowania strat.                                                                      

źródło: Bankier.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s