Szkoda komunikacyjna a nieopłacona polisa

crash-1308575_640

Byłeś sprawcą wypadku czy kolizji, a zapomniałeś opłacić polisę ubezpieczenia OC? Sprawdź czy grożą Ci jakieś konsekwencje.

Oczywiście zawsze powinno się pamiętać o regularnym opłacaniu składki oc. Ale gdy już zdarzy się nam zapomnieć, nie grożą nam na szczęście żadne poważne konsekwencje. Dzieje się tak ponieważ polisa ubezpieczenia pojazdu przedłuża się automatycznie na każdy kolejny rok. Ale pod jednym warunkiem, że opłaciliśmy wszystkie raty za poprzedni. Wówczas jeśli w nowym roku jeszcze nie uregulowaliśmy wpłaty, możemy zostać jedynie ukarani za brak dokumentu potwierdzającego ważność ubezpieczenia.Polisę warto jednak opłacać regularnie chociażby dlatego, aby uniknąć konsekwencji w postaci pism ponaglających, a nawet pism sądowych ze strony ubezpieczyciela.

Posiadanie polisy oc pojazdu jest w Polsce obowiązkowe. Ma stanowić ona zabezpieczenie dla poszkodowanego w razie wypadku, czyli gwarantować rekompensatę za poniesioną szkodę. Ma także zabezpieczyć sprawcę przed konsekwencjami finansowymi (chyba że złamie warunki umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, wtedy może ono wystąpić o zwrot pieniędzy).

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s