Odszkodowanie z OC a brak ważnego przeglądu?

47932244_l.jpg
Każdy właściciel pojazdu ma nie tylko obowiązek opłacenia polisy OC, ale również dopilnowania by jego pojazd miał ważne badania techniczne. Co w przypadku, gdy mamy kolizję, a przegląd nam minął? Czy należy się nam odszkodowanie?

Wszystkie obowiązki jakie ciążą na właścicielu pojazdu są po to, by zadbać o bezpieczeństwo na drodze.
Przeprowadzanie regularnych badań technicznych pojazdu pozwala nam na utrzymanie go w należytym stanie. W przypadku, gdy podczas kontroli policyjnej okaże się, że właściciel samochodu nie zadbał o przegląd, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny oraz wystawić dokument na czas 7 dni, który pozwala na wykonanie przeglądu. Właściciel pojazdu może otrzymać mandat.
Mimo, że wypłata odszkodowania jest likwidowana z OC, to ubezpieczyciel w przypadku braku przeglądu może zaniżyć kwotę odszkodowania. Jednak to już po stronie ubezpieczyciela jest „piłeczka”, aby wykazać, że takie zaniedbanie ze strony właściciela faktycznie miało wpływ na wypadek, a tym samym umyślnym wyrządzeniem szkody.
Jeżeli w przeciągu ostatnich 3 lat miałeś szkodę komunikacyjną to zgłoś się do nas, My bez żadnych opłat przeanalizujemy Twoją sprawę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s