Zespół stresu pourazowego a odszkodowanie

stres

Zespół stresu pourazowego inaczej zaburzenie stresowe jest to zaburzenie lękowe będące formą reakcji na przerażające, zagrażające życiu wydarzenie (traumę), które przekracza zdolności danej osoby do radzenia sobie i adaptacji.

Dla wielu ludzi takim traumatycznym wydarzeniem jest wypadek samochodowy, szczególnie w przypadku, gdy śmierć poniesie w nim bliska osoba. Objawami, które mogą świadczyć o tym schorzeniu są zwykle: izolacja od innych ludzi, odrętwienie i zobojętnienie na otaczający świat, odczuwanie lęku, bezsenność czy ciągłe wspominanie traumatycznych wydarzeń.Takich symptomów absolutnie nie można lekceważyć. PTSD, czyli zespół stresu pourazowego może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Nieleczony, jeśli trwa dłużej niż miesiąc może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji jak stały uszczerbek na zdrowiu psychicznym.

Wystąpienie stresu pourazowego ma istotny wpływ na wysokość odszkodowania wypłaconego przez ubezpieczyciela. Jest uznawany za poważny skutek wypadku komunikacyjnego, podobnie jak fizyczny uszczerbek na zdrowiu. Dlatego, powinno się ubiegać zwrotu kosztów jego leczenia oraz wynagrodzenia szkody wyrządzonej przez sprawcę.

Źródło: medonet.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s