Czy ugoda jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie?

Business Partners Shaking Hands

Coraz częściej zdarza się, że podczas likwidacji szkody ubezpieczyciel  proponuje poszkodowanemu szybkie załatwienie wszelkich formalności w zamian za podpisanie ugody. My często przez brak sił bądź czasu na walkę o należne odszkodowanie zgadzamy się podpisać ugodę. Jednak czy takie rozwiązanie jest dla nas najlepsze?

Wspomniana ugoda to najprościej mówiąc umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym za pośrednictwem której poszkodowany zrzeka się dochodzenia dalszego odszkodowania( wyższej kwoty) w zamian za wypłatę wcześniej ustalonej kwoty. Kwota ta może być wyższa niż ta wyliczona za pośrednictwem kosztorysu, jednak nie aż tak wysoka jak ta, którą powinniśmy otrzymać w rzeczywistości.

Tutaj warto pamiętać o tym, żeby nie zgadzać się na pierwszą propozycję od ubezpieczyciela, dlaczego?  Towarzystwa ubezpieczeniowe przy pierwszej propozycji zawsze zaniżają kwotę, tym sposobem pozostawiają sobie pole do negocjacji kwoty z klientem. Czasami mają również złudzenia, że poszkodowany zadowoli się jakąkolwiek kwotą odszkodowania. Nic bardziej mylnego. Zawsze warto pamiętać, że nie ma pośpiechu ani żadnego obowiązku żeby podpisać taką umowę.

Przed zawarciem ugody najlepiej starać się o wypłatę tak zwanego odszkodowania uznaniowego. Zakład Ubezpieczeń nie ma prawa uzależniać jej wysokości od Twojej decyzji dotyczącej ugody. Polskie prawo tego zabrania.

Jeśli będziesz  miał problem z towarzystwem ubezpieczeniowym zawsze warto skonsultować się z osobą specjalizującą się w odszkodowaniu. Sprawa szczególnie prowadzona w sądzie jest bardzo stresująca dla osoby niedoświadczonej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s