Co to jest numer ICE?

smartphone-569076_640

Często w momencie wypadku czy innego zdarzenia ratownicy aby ustalić przyczyny zasłabnięcia lub urazu sięgają do telefonu poszkodowanego. Kontaktując się z rodziną mogą łatwiej ustalić czy cierpi na poważne schorzenia lub czy przyjmuje jakieś specjalne lekarstwa.

W ten sposób poszkodowany ma większe szanse na przeżycie. Numer ICE jest numerem pod który ratownicy powinni zadzwonić w pierwszej kolejności. Skrótem tym oznacza się zwykle członka rodziny, który może udzielić tych istotnych informacji, często ratujących życie.

System ICE powstał we Włoszech z inicjatywy ratowników. Skrót ten jest rozwinięciem angielskiego zwrotu In Case of Emergency, czyli „w razie wypadku”. Pomysł ten szybko stał się popularny w wielu krajach na świecie. Znacznie ułatwił on pracę ratowników, którzy pomagając ludziom z tak zapisanym kontaktem w telefonie, nie muszą sami poszukiwać osób mogących udzielić informacji dotyczących poszkodowanego. Włoscy ratownicy zwrócili uwagę na to, że możliwości sprawnego kontaktu z bliskimi poszkodowanego w wypadku może znacznie przyspieszyć akcję ratunkową.

Aby umieścić na naszej liście kontaktów numer ICE powinniśmy zacząć od wybrania najbardziej odpowiedniej osoby. Najlepiej żeby był to ktoś z rodziny, kto zna naszą grupę krwi, przebyte choroby, przyjmowane leki czy produkty na które jesteśmy uczuleni. Wystarczy tylko przed nazwą kontaktu dopisać skrót ICE np. ICE Siostra. Zaleca się oznaczenie w ten sposób kilka osób. W momencie gdy pierwsza nie może odebrać, ratownicy od razu wiedzą do kogo następnego się zwrócić. Do skrótu ICE dodajemy wówczas kolejno numer 2 lub 3 np. ICE2 Mama, ICE3 Tata. Wpisanie skrótu ICE nic nas nie kosztuje, zajmuje chwilę, a może zadecydować o naszym życiu w momencie wypadku lub innego nieprzewidzianego zdarzenia.

http://www.dobra-rada.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s