Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

1-76006

Jako uczestnik wypadku drogowego masz określone prawa, które powinieneś znać. Od 2011 roku istnieje dokument gromadzący wszelkie, niezbędne informacje potrzebne w momencie wypadku. 

Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych została stworzona w ramach współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Fundacji św. Krzysztofa we Wrocławiu. Dokument w formie ulotki A4 to zestaw praw poszkodowanego oraz sposób ich realizacji przez odpowiednie instytucje oraz obowiązki policjantów i ratowników medycznych znajdujących się na miejscu zdarzenia. Znajdują się tam m.in. informacje: na jaki numer dzwonić po pomoc, kiedy wezwać policję czy jak strać się o odszkodowanie.

Kartę Praw Ofiar Wypadków Drogowych powinieneś otrzymać od towarzystwa gdy ubezpieczasz swoje auto. Jeśli nie dostałeś jej od ubezpieczyciela, jest dostępna również w internecie.

Taką ulotkę, warto wozić ze sobą w aucie.  Często w momencie wypadku, gdy jesteśmy w dużym stresie, nie wiemy jak postępować. Wówczas instrukcje w niej zawarte mogą okazać się bardzo przydatne.  Dowiemy się z niej, jak krok po kroku postępować w tej trudnej sytuacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s