Ubezpieczyciel zapłaci za zapięte pasy.

seat-belt-98575_1280Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc przyciągnąć nowych klientów i zaciekawić atrakcyjną ofertą starych tworzą coraz to nowsze oferty.Ubezpieczyciele zaczęli promować i nagradzać zdrowy styl życia, profilaktykę zdrowotną, a nawet wzorcowe postawy w codziennym życiu. To opłaca się zarówno towarzystwom jak i ubezpieczonym.

Wszyscy przyzwyczaili się do tego, że zapłacą mniej za polisę jeśli mają mniej kolizji i wypadków. Społeczeństwo by płacić znacznie mniej za polisę ubezpieczeniową zaczęło ostrożniej poruszać się po drogach. Taka zależność powinna znacznie poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Ostatnio jeden z ubezpieczycieli buduje w całej Polsce ścieżki z sprzętami do ćwiczeń. W taki sposób zachęca swoich klientów do dbania o swoją kondycje fizyczną. Coraz częściej ubezpieczyciele sponsorują również biegi długodystansowe i opracowują poradniki zdrowego odżywiania.  Dzisiaj dbanie o zdrowie stało się swoistą modą z wymiernymi korzyściami nie tylko dla uprawiających sport, ale i dla ubezpieczycieli.

Zapnij pasy!

Zapięte pasy warto mieć zwłaszcza ze względów bezpieczeństwa, ale również dlatego, że niedopełnienie tej procedury i uczestnictwo w wypadku może powodować trudności w uzyskaniu odszkodowania w ramach NNW towarzyszącego polisie komunikacyjnej. Bezpieczną jazdę i sumienne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego ubezpieczyciele od niedawna promują także przy polisach innych niż komunikacyjne.

Niektórzy ubezpieczyciele wydają się darzyć większym zaufaniem swoich klientów, godząc się na zawarcie umowy na podstawie oświadczenia zdrowotnego, bez skierowania ich na badania. Na rynku pojawiają się też polisy, w których ochrona jest dostępna już od następnego dnia po zawarciu umowy, także w przypadku ryzyka śmierci. Warto więc przyglądać się zakresom i udogodnieniom oferowanym przez firmy ubezpieczeniowe.

Źródło: motofakty.pl

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Ubezpieczyciel zapłaci za zapięte pasy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s