Ubezpieczenie pojazdów specjalnych

quad-808432_1920.jpg

Posiadacze nietypowych pojazdów stają przed nie lada wyzwaniem, a mianowicie jakie ubezpieczenie oprócz tego obowiązkowego wybrać, by objąć odpowiednią ochroną swój pojazd. Ofert na rynku jest tysiące, tylko w jaki sposób wybrać tą odpowiednią?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze ubezpieczenia jest wysokość składki. Szczególnie jeżeli chodzi o młodych kierowców to składka jest wyższa. Są jednak skuteczne sposoby, by na to zaradzić.

Niezależnie od rodzaju pojazdu, wszystko co porusza się po ogólnodostępnych drogach podlega rejestracji jak i obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Ubezpieczenie dla młodych pojazdów

Jedną z najważniejszych kwestii oprócz uprawnień do kierowania danym pojazdem jest jego ubezpieczenie. Młodzi kierowcy, którzy najczęściej są użytkownikami quadów czy skuterów, stanowią tę grupę użytkowników dróg, którzy muszą liczyć się z wysokimi składkami ubezpieczeniowymi.

Dzieje się tak z kilku powodów, jednak głównym z nich jest niewielkie doświadczenie w kierowaniu pojazdami mechanicznymi. Ubezpieczyciel przy szacowaniu wysokości składki chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi zdarzeniami jakie mogą wystąpić z powodu małego doświadczenia kierowcy.

Istnieje jednak możliwość znacznego ograniczenia wysokości składki. Dzieje się tak w przypadku, jeżeli pojazd będzie posiadał odpowiednią ochronę minimalizującą wystąpienie zdarzeń objętych ubezpieczeniem, takich jak kradzież czy pożar.

W przypadku quadów główny wpływ będzie miał między innymi sposób garażowania, zastosowane zabezpieczenia czy sposób eksploatacji pojazdu.

Ciekawym sposobem na obniżenie kosztów polisy, o którym mało, który kierowca się orientuje jest zamontowanie w pojeździe nowoczesnych urządzeń telematycznych monitorujących jazdę.

Powinniśmy pamiętać, że bezpieczna jazda, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i unikanie gwałtownych manewrów może przyczynić się do obniżenia kosztów ubezpieczenia. Pamiętajmy także o prostej zasadzie: im bardziej sami zadbamy o bezpieczeństwo pojazdu, tym mniej zapłacimy za polisę ubezpieczeniową.

Źródło: motofakty.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s