Czy ubezpieczenie autocasco pokryje całą szkodę?

accident-87812_1920.jpg

W przypadku szkody z polisy autocasco ubezpieczyciel może wypłacić tylko część kwoty jaka widnieje w polisie. Jest jednak sposób, aby w przypadku ewentualnej kolizji otrzymać od ubezpieczyciela całą wskazaną w umowie kwotę.

Ubezpieczenie autocasco należy do grupy ubezpieczeń nieobowiązkowych,które w zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia będzie chroniło nasz pojazd przed konsekwencjami jego uszkodzenia lub zniszczenia spowodowanego z naszej winy.
Oprócz tego AC chroni również auto przed konsekwencjami zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, huragan, kradzież.

Decydując się na wykup ubezpieczenia AC powinno się zwrócić szczególną uwagę na jego zakres. Może ono obejmować wszystkie zdarzenia, ale może też dotyczyć tylko wybranych zdarzeń, które będą opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Co to jest OWU?

Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, który dokładnie zawiera opis warunków umowy. Powinniśmy się z nim zapoznać, jeśli nie chcemy być zdziwionymi, gdy po szkodzie okaże się, że nasze ubezpieczenie akurat takich zdarzeń nie obejmuje.

Ochrona ubezpieczenia AC może obejmować nie tylko pojazd i jego elementy konstrukcyjne, ale także urządzenia, z których w ruchu korzysta kierujący. Należy je wpisać na listę przy zawieraniu umowy. Mogą to być zarówno elementy standardowego wyposażenia, jak i akcesoria dodatkowe. Dodatkowo ubezpieczyć można także sprzęt, który się często przewozi np. w związku z wykonywaną pracą, uprawianym hobby lub potrzebami rodziny. Do tego typu przedmiotów zalicza się urządzenia elektroniczne, sprzęt sportowy czy wyposażenie dziecięce. Ubezpieczenie może też objąć bagaż podróżny. Pamiętać należy jednak, aby przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, wyszczególnić wszelkie dodatkowe elementy, które powinny zostać objęte ochroną.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s