„Łowcy Dusz”

shield-1175298_1920

Na rynku z dnia na dzień przybywa ilość kancelarii prawnych, które specjalizują się w branży odszkodowań. Większość z nich została stworzona po to, by pomagać osobą poszkodowanym w uzyskaniu pełnej kwoty odszkodowania czy zadośćuczynienia od towarzystwa ubezpieczeniowego. Pisze większość, bo niestety wśród tych, którzy rzetelnie i starannie wypełniają swoje obowiązki w stosunku do klienta znajdziemy również takie dla których każdy pokrzywdzony staje się potencjalnym łupem. Kancelarie te żyją z prowizji od odszkodowań, a co za tym idzie kondycja ich biznesu zależy od skuteczności działań i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Często po prostu pozyskują swoich klientów w nieetyczny sposób.

Od lat opisywane są praktyki agentów działających na rzecz tychże kancelarii czy to w prasie czy w internecie. Osoby te szukają ofiar wypadków w szpitalach czy w domach pogrzebowych, często mają swoich informatorów w pogotowiu czy policji. To wszystko skutkuje tym, że są na bieżąco z informacjami odnośnie wypadków i spokojnie mogą namierzyć swojego potencjalnego klienta. Robią wszystko by nakłonić do podpisania umów. Nie ważne czy poszkodowany nadal jest w szoku powypadkowym. Często posuwają się do tego, że nękają bliskich ofiar na cmentarzach. To niestety właśnie im kancelarie zawdzięczają swój medialny pseudonim – „łowcy dusz” czy „łowcy skór”.

Dzisiejsze społeczeństwo ma małe doświadczenie z takimi firmami i niestety kiedy usłyszy coś negatywnego o jednej z kancelarii odszkodowawczych to uważa, że inne w ten sam sposób podchodzą do klienta, dlatego automatycznie obawia się takiej współpracy. Nie powinno mierzyć się wszystkich taką samą miarą.

Musimy pamiętać, że przy wyborze kancelarii, która ma nam pomóc uzyskać odszkodowanie czy zadośćuczynienia powinniśmy skrupulatnie sprawdzić ich skuteczność i wiarygodność, a przede wszystkim zapoznać się z opiniami innych. Z pewnością nie powinniśmy takich decyzji podejmować pod wpływem emocji, bo w przyszłości może to mieć bardzo poważne skutki.

Warto oglądnąć również krótki materiał odnośnie „Łowców Odszkodowań” jakie przygotowało TVN 24.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s